Laatste nieuws
Ruimte voor patrijs, vos, fazant in nieuwe natuur Landscheidingsdijk
Geplaatst op 05-12-2025 19:31
Bron hethaagsegroen.nl

De Landscheidingsdijk aan de rand van Den Haag krijgt er zo'n 16.000 m2 nieuwe natuur bij. Verschillende soorten planten en dieren, zoals de patrijs, hermelijn en fazant krijgen een fijne plek. De Landscheidingsdijk is een van de zeven natuurgebieden die er in de stad bij komen.De Landscheidingsdijk vormt de grens tussen twee waterschappen en tussen twee gemeenten Den Haag en Zoetermeer. De gemeente heeft de agrarische weilanden bij de Landscheidingsdijk verworven om er natuurgebied van te maken.
Natuurvriendelijke oevers
Aan en op de dijk komen natuurvriendelijke oevers met moeras- en oeverplanten en poeltjes, hagen en andere planten, zoals heesters. Deze groeien uit tot struwelen waarin vogels kunnen broeden. Ook wordt een ijsvogelwand aangelegd en wordt de dijk op een andere manier gemaaid. De patrijs is een bedreigde diersoort.
Patrijs en hermelijn
Verder wordt de dijk afgesloten voor wandelaars. Door deze aanpak wil de gemeente meer verschillende soorten dieren en planten terugbrengen in het gebied. Bijvoorbeeld de bedreigde patrijs en de hermelijn. Een wildcamera heeft op de dijk al eerder patrijzen, vossen, fazanten en hazen vastgelegd.
Het plan is in samenwerking met de Haagse Vogelbescherming tot stand gekomen. Daarnaast heeft de provincie Zuid-Holland een subsidie verstrekt. Om de start van de werkzaamheden te markeren, plantte wethouder Robert Barker (Buitenruimte, Groen) een aantal inheemse heesters.
De Landscheidingsdijk aan de rand van Den Haag krijgt er zo'n 16.000 m2 nieuwe natuur bij.
Bijzonder gebied
“Het is een heel bijzonder gebied dat we vanuit de gemeente nog natuurvriendelijker willen maken. Daarom ben ik blij dat de werkzaamheden zijn gestart en we nu al heel concreet zien wat er gaat gebeuren: een groen gebied dat rust biedt aan vogels en andere dieren”, aldus Barker.
De Landscheidingsdijk is een van de zeven natuurherstelprojecten in Den Haag. De natuur staat onder druk in Den Haag en het aantal bewoners in de stad groeit. En er komen steeds meer bezoekers naar de Haagse natuurgebieden. Hierdoor zijn er steeds minder verschillende planten, kruiden, insecten en kleine dieren zoals egels en vogels. Daarom zorgt de gemeente voor meer natuur op zeven plekken in de stad.
Meer weten? Kijk hier Uitbreiden natuur - Den Haag

